Podmienky pre hromadné podujatia upravené, môžu sa konať do 50 ľudí

BRATISLAVA (SZĽH) – Ústredný krízový štáb upravil podmienky pre konanie hromadných podujatí. Po novom sa od 1. októbra môžu konať všetky bez rozdielu zamerania, avšak s výnimkou, že na podujatí, či v exteriéri alebo interiéri, môže byť bez rozdielu maximálne 50 osôb. Oznámil to premiér Igor Matovič pred stredajším rokovaním vlády SR.

„Vzhľadom na to, že chceme, aby boli podmienky pre všetky oblasti rovnaké a aby nikto nikomu nič nevyčítal, tak sme určili rovnaké pravidlá pre všetkých. Maximálne 50 účastníkov na hromadnom podujatí bez rozdielu zamerania i prostredia, v ktorom sa koná. To znamená, že keď v divadle bude menej hercov, kapacitu do 50 osôb si môžu doplniť divákmi. Chceme, aby na všetkých platil rovnaký meter. Preto sme schválili návrh, ktorý prišiel zo strany hlavného hygienika,“ oznámil premiér.

Pre organizovanie hokejových zápasov je však aj hranica 50 osôb ťažko splniteľná. Keď si spočítame, že mužstvo chce odohrať zápas s kompletnými štyrmi formáciami, dvomi brankármi a členmi realizačného tímu, už v tomto prípade po započítaní oboch účastníkov prekročí celkový počet osôb 50. A to nerátame usporiadateľov, ľadárov či iných technických pracovníkov, rozhodcov, časomeračov...